SolarEvi.com Blog Sayfamız SolarEvi.com Blog Sayfamız Feed

Blog sayfamızda ürünlerimiz ve hizmetlerimiz dışında teknolojik ve sektörel bilgiler vermeyi hedefliyoruz. Sizde Blog sayfamıza destekte bulunmak isterseniz lütfen bizi haberdar ediniz. Metinlerinizi paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

SolarEvi.com


Güneş Enerjisi Sistemleri Nedir?

Yazar Tarih:

Güneş Enerjisi Sistemleri Nedir?

Güneş ardı arkası gelmeyecek bir enerji kaynağıdır ve üstelik çevreyi kirletmeden enerji üretmemizi sağlar. Güneş enerjisi sistemleri bu nedenle son yıllarda büyük gelişmeler göstermiştir ve hali hazırda çok büyük şirketlerin bu paneller üzerindeki verimliliği arttırmak üzere projeleri devam etmektedir. Bu sistemin avantajlarından bir diğeri ise kolay depolanabilir olmasıdır. Aküler ve bunlara bağlı olarak çalıştırılan kontrol cihazları sayesinde verimli bir şekilde elde edilen enerjinin kullanılması ve daha sonra da yeniden maliyetsiz bir şekilde doldurulması söz konusudur. Tüm bu özellikleri sayesinde güneş enerjisi sistemleri gelecekte çok daha yaygın hale gelerek, dünyanın ana enerji kaynaklarından birisi olacaktır.

0 Yorumlar

Güneş Enerjisi Panelleri Ne Kadar Biliniyor?

Yazar Tarih:

Güneş Enerjisi Panelleri Ne Kadar Biliniyor?

Güneş enerjisi panelleri ne kadar tanınıyor? Güneş paneli gün ışığından yararlanarak aldığı ısıyı elektrik enerjisine dönüştüren enerji verimlemesi sağlayan bir sistemdir. Güneş enerjisi panelleri güneşten aldığı belirli dalga boyunda olan ışık enerjisini soğuran, daha sonra da bu enerjiyi kullanılır enerjiye çeviren sistemdir.

0 Yorumlar

Güneş Paneli Fiyatları Üzerinde Ülkelerin Etkisi

Yazar Tarih:

Güneş Paneli Fiyatları Üzerinde Ülkelerin Etkisi
Ülkelerin gelişmişlik seviyesi arttıkça içinde bulunduğumuz dünyanın yaşam koşullarının gerisinde kalınmamak için birçok yenilik beraberinde değişimi getirmektedir. Bu değişime yansıyan maliyetler ,ülkelerin her çalışmasında karşısına çıkmaktadır. Güneş paneli fiyatları ve yenilenebilir enerjiyi kullanma oranı gün geçtikçe artan bu araçların fiyat oranlarında ki artış,değişmez bir gerçektir. Güneş paneli üreticileri arasında kıyasıya rekabetin olduğu bu dönemde yapılan,üretilen her bir güneş panelinin fiyatını da artırmaktadır.
0 Yorumlar

Güneş Paneli İle Elektrik Üretimi

Yazar Tarih:

Güneş Paneli İle Elektrik Üretimi

Dünyanın merkezinde varlığını sürdüren bir çok olayın getirdiği sonuç,etrafın zorlu geçmişini gösteriyor.Her gün yeni bir günün habercisinin selamını alarak karşılıyor.

Sonsuz enerjinin kaynağı olan güneşin etrafında toplanan gezegenler gibi dünya üzerinde yaşayan insanlar da gelişen tarafta toplanıyor.

Yaşanılan her olayın ardından bıraktığı etki yıllarca hafızalardan silinemiyor.

0 Yorumlar

Solar Aydınlatma Kullanın Rahatlığın Keyfine Varın

Yazar Tarih:

Solar Aydınlatma Kullanın Rahatlığın Keyfine Varın

Solar aydınlatma, alternatif güneş enerjisi sistemleri arasında kulanım alanı en yaygın olan sistemdir. Kendi elektriğini üretebilme özelliğine sahip olan bu sistem, tasarruflu olmasının yanında ekonomik ve çevreci olmasıyla da bilinir. İnsanlar bildiğiniz üzere her geçen gün farklı enerji alanları aramakta ve doğru sistemi bulmakta zorlanmaktadırlar. Bu durumda kaliteyi ve kullanışlılığı ön plana çıkarmaktadır. İşte buradaki kilit kelime de bu kullanışlılık.  İnsanlar her zaman kullanımı kolay ve uzun ömürlü ürün arar ama bulamaz. Bizim ise burada size sunduğumuz ürün hem kullanışlı hem uygun hem de tasarruflu bir sistemdir. Peki Solar Aydınlatma sistemini diğerlerinden ayıran özellikler bunlarla mı sınırlıdır? Tabii ki de hayır.

0 Yorumlar

Solar Kablo Fiyatları

Yazar Tarih:

Solar Kablo Fiyatları

Her ülkenin enerji ile ilgili ürettiği politikalar arasında yenilenebilir enerji projeleri de bulunmaktadır. Yenilenebilir enerji sistemlerinde ilk sırayı güneşten elde edilen enerji alır. Güneş enerjisi santrallerinde kullanılan kablolar solar kablo (PC) adını alır. Solar kabloların uluslararası standartlarda uygunluk ve kalitesi santralin verimi ve uzun ömürlü olmasını etkileyen yegane etkendir. Bu en önemli etken, solar kablo fiyatları belirleyicisidir aynı zamanda.

0 Yorumlar

Güneş Enerjisi ile Tarımsal Sulama

Yazar Tarih:

Güneş Enerjisi ile Tarımsal Sulama
Ülkemizde kullanımı oldukça yaygın olan güneş panelleri özellikle tarım alanında da kullanılmaktadır. Özellikle ekonomi yapmak için kullanılan güneş enerjisi ile tarımsal sulama işinde bu oran daha fazla görülmektedir. Daha çok güneş ışığı alan yerlerde yoğunlukta olmak üzere ülkemizde kullanım alanı bir hayli geniştir. Bir tarlanız olduğunu düşünün, burada kullanacağınız suyu da yer altından çıkarmanız gerekiyor bu durumda size lazım olan üç ekipman vardır: su motoru, boru hattı ve tabi ki elektrik
0 Yorumlar

Tam Sinüs İnverter Özellikleri

Yazar Tarih:

Tam Sinüs İnverter Özellikleri

Tam sinüs inverter, güneş panellerinden üretilen elektriği kullanılabilir elektriğe çeviren malzemedir. Tam sinüs inverter olmadan güneş panellerindeki elektriği kullanılabilir elektriğe çeviremezsiniz. Güneş panelleri güneşten aldığı ısı enerjisini elektrik enerjisine çevirmektedir. Çevirdiği elektrik 12 volt doğru akım olarak akülere şarj edilmektedir. Evimizde bu sistemi kullanabilmemiz için bize kullanılabilir olan 220 volt alternatif akım gerekmektedir.

0 Yorumlar

Uygun Jel Akü Fiyatları

Yazar Tarih:

Uygun Jel Akü Fiyatları

Jel Akü fiyatları, solar sistemlerde kullanılan aküler arasında sizler için en uygun olan fiyat listesidir. Bu aküler uzun şarj ömrüne, yüksek performans kapasitesine sahip akülerdir. Maliyetli oluşu bir yana, fazla bakım gerektirmemesi de tercih sebebinizdir. Bu açıdan diğer aküleri unutun!

0 Yorumlar

Solar Panel Fiyatları Uygun Mu?

Yazar Tarih:

Solar Panel Fiyatları Uygun Mu?
Solar paneller sayesinde evinizde birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Örneğin evinizin sıcak su ve ısıtma ihtiyacını bu sistemlerle karşılayabilirsiniz. Hatta evinizin elektrik ihtiyacını bile karşılayabilirsiniz. Solar panel fiyatları bu kadar ihtiyaca karşılık pekte pahalı sayılmaz. Solar paneller sayesinde evinizde kullandığınız çoğu ihtiyaçlardan kaynaklanan yüklü faturalardan kurtulabilirsiniz.
0 Yorumlar

Solar Panel Nedir, Ne İşe Yarar?

Yazar Tarih:

Solar Panel Nedir, Ne İşe Yarar?
Bu yazımızda, Solar panel nedir? Ne amaçla kullanılmaktadır? Nerelerde kullanılmaktadır? Sorularına cevap vereceğiz. Solar panel yani güneş paneli güneşten gelen ışını soğurarak elektrik üreten mekanizmadır. Bu sebepten ötürü kullanım alanları oldukça geniş olan bu paneller doğamıza ve çevreye çok yararlı olup aynı zamanda bütçenize de katkı payı yüksektir. Güneş ışığı ile çalıştığı için size ekstra yağ, gaz ve mazot gibi masraflar çıkartmaz. Temiz enerji ile çalıştığı için oldukça güvenilir bir alettir. İstediğiniz gibi güneş ışığı alan yere taktırabilirsiniz. Evinizde veya varsa bağ evinizde kullanmanız takdirinde size büyük fayda sağlayacaktır.
0 Yorumlar

Geleceğimiz İçin Temiz Enerji Güneş Enerjisi

Yazar Tarih:

Geleceğimiz İçin Temiz Enerji Güneş Enerjisi
Modernleşme ve hayatımızda değişen teknolojiler sayesinde günümüz insanı yeni bir döneme ayak basıyor. Çevre sorunlarının giderek artması ve bunun akabinde toplumsal sorunların ortaya çıkması yeni bir döneme girdiğimizin en açık belirtilerindendir. Dünyadaki bu değişimler Türkiye için bir fırsat niteliğindedir. Türkiye bu fırsattan istifade etmeli ve üstüne düşen vazifeyi layıkıyla yerine getirmelidir. Ayrıca ülke hedeflerini de tekrar gözden geçirmeli, doğru hedefler belirlemeli, çevreye ve insana uygun yeni bir uygarlığın temellerini atmalıdır.
0 Yorumlar

Yenilenebilir Enerji Nedir? Yenilenebilir Enerjinin Avantajları

Yazar Tarih:

Yenilenebilir Enerji Nedir? Yenilenebilir Enerjinin Avantajları
Yenilenebilir enerji doğada bulunan kaynaklardan elde edilebilen enerjilere verilen isimdir. Yenilenebilir enerji kaynakları doğa tarafından devamlı olarak yenilenebildiklerinden süreklilik arz etmektedirler. Yenilenebilir enerji kaynaklarına örnek olarak güneş enerjisi, biyokütle enerjisi, rüzgar enerjisi, hidrolik enerji, dalga enerjisi ve jeotermal enerji verilebilir.
0 Yorumlar

Evde Elektrik Üretmek Mümkün Müdür?

Yazar Tarih:

Evde Elektrik Üretmek Mümkün Müdür?
Hepimizin bildiği üzere günümüzde evde elektrik üretimi gayet mümkündür. Peki bu nasıl olacak derseniz iki şekilde yapılmaktadır. Güneş panellerinin ucuzlaması ile birlikte artık çoğu evde elektrik tasarrufu yapmak için kullanılan elektrik panelleri bulunmaktadır. Bu paneller sayesinde evinizde hem tasarruf etmiş olacak hem de sürekli depo edilebilir bir kaynak olan güneş sayesinde evinizde elektrik bulunduracaksınız. Diğer bir yöntem ise rüzgâr enerjisi ile çalışan rüzgâr panelidir. Evinizde bulundurduğunuz takdirde bütçenize oldukça katkı sağlayacak ve elektrik faturasından bir ölçüde kurtulmuş olacaksınız.
0 Yorumlar

Gösterilen: 1 ile 14 arası, toplam: 48 (4 Sayfa)